7 top gadżetów nowoczesnej kuchni

7 top gadżetów nowoczesnej kuchni

Kuchnia to wyjątkowa przestrzeń w naszym domu. Aby nadać jej niepowtarzalny charakter, należy zadbać o dobór odpowiednich mebli oraz akcesoriów. Współczesny design to przede wszystkim zaskakujące rozwiązania i pomysłowe gadżety. Których z nich nie powinno zabraknąć w kuchni?

Jakich gadżetów nie powinno zabraknąć w Twojej kuchni?

Lista użytecznych, a jednocześnie ciekawie zaprojektowanych akcesoriów jest długa. W celu jej skrócenia wybraliśmy 7 top gadżetów, których nie powinno zabraknąć w każdej modnej kuchni. Oto one:

  • Zaparzacz do herbaty – pomysłowość to drugie imię nowoczesności, dlatego powstał tego typu gadżet. Jego zaletą jest przede wszystkim funkcjonalność, dzięki której fusy nie zapychają zlewu. Pomysłowa forma gadżetu sprawia, że odmieni on wygląd użytkowanych, na co dzień rzeczy.
  • Minutnik kuchenny – to już nieklasyczna forma dzwonka, którego brzęczenie nas denerwuje. To akcesorium w ciekawej oprawie, na przykład ciekawego zwierzątka.
  • Otwieracz do piwa – to gadżet, które nie powinno zabraknąć w żadnej kuchni. Standardowy wygląd już dawno odszedł w niepamięć, dlatego warto szukać coraz to nowych pomysłów.
  • Ochraniacz do palców – podczas krojenia przynajmniej raz każdemu z nas zdarzyło się zadrasnąć. Szczęście, jeśli skończyło się na małej rance, jednak, aby nie prowokować losu, najlepiej zaopatrzyć się w metalowy ochraniacz do palców.
  • Wkład chłodzący do napojów – służy schłodzeniu napoju, można go umieścić zarówno w dzbanku, jak i bezpośrednio w butelce.
  • Separator do jajek – to skuteczny sposób na zmaganie się z problemem oddzielenia białka od żółtka.
  • Szablony do dekoracji kawy – dzięki nim stworzenie atrakcyjnie wizualnej kawy przestanie być jedynie marzeniem i stanie się rzeczywistością.

 Modne lampy do kuchni

Gadżety nie są jednak podstawą aranżacji kuchni, ale śmiało, można powiedzieć, że zaliczają się do nich lampy do kuchni. Determinują one oświetlenie, które jest bardzo ważną częścią kuchni. Odpowiednio dobrane może zdziałać cuda i nawet optycznie powiększyć kuchnię! Lampy do kuchni świetnie prezentują również nowoczesny design. Mnogość kształtów i kolorów sprawia, że wybór jest naprawdę szeroki, dlatego lampy do kuchni są również odzwierciedleniem preferowanego przez nas stylu.