Akcesoria do szklarni ogrodowej

Akcesoria do szklarni ogrodowej

Każdy szczęśliwy posiadacz mniejszej lub większej szklarni ogrodowej chce ją jak najlepiej wyposażyć. Wiadomo, że na dużej powierzchni zmieści się więcej akcesoriów, ułatwiających pracę, ale też wprowadzających pierwiastek estetyczny do wnętrza. Co więc wybrać z ciekawej i obszernej oferty sklepów ogrodniczych?

Półki, regały, wieszaki w szklarni ogrodowej

To chyba jedne z najważniejszych udogodnień, jakie można zainstalować w każdej szklarni ogrodowej. Służą do usprawnienia pracy, segregowania narzędzi do ogrodu i porządkowania różnych rzeczy, znajdujących się na wyposażeniu cieplarni. Kompostowniki, konewki, odżywki do roślin i wiele innych akcesoriów ma swoje miejsce, dzięki czemu łatwiej je znaleźć.

W każdej większej szklarni nie powinno zabraknąć także wieszaków na rośliny lub (i) donic, dzięki którym przestrzeń będzie ciekawie zaaranżowana. Ustawione w różnych miejscach będą ładnie ozdabiały przestrzeń i stwarzały miejsce do odpoczynku na łonie natury.

Szklarnia ogrodowa doświetlona i nawodniona

Czasami lepiej doświetlić szklarnię ogrodową, jeśli nie jest ustawiona w miejscu słonecznym lub po prostu chcemy przyspieszyć wzrost roślin. Polski klimat niestety jest ostatnio kapryśny – dużo dni deszczowych, pochmurnych z ograniczoną  ilością naturalnego światła. Dzięki zamontowaniu odpowiednich listew świetlnych owocowanie i kwitnienie będzie usprawnione, warzywa i owoce będą smaczniejsze, a ich barwa stanie się ładniejsza. Szklarnia ogrodowa musi być też dobrze nawodniona, czyli sprawnie zamontowany system irygacyjny. Jeśli chcesz nawadniać uprawy w mniejszej skali, wtedy możesz zainwestować w mikro zraszacze (w małym stopniu, równomiernie nawodnią  rośliny) i zamgławianie (stwarzają idealny mikroklimat).

Automatyczne wietrzenie szklarni ogrodowej

Inwestycja w profesjonalny automatyczny otwieracz okna w szklarni to bardzo dobry pomysł. Szklarnia ogrodowa będzie dobrze wywietrzona, dzięki czemu rośliny otrzymają zawsze dawkę świeżego powietrza, co zapewni im lepszy wzrost. Jak działa taki otwieracz? Bardzo prosto. Pod wpływem wyższej temperatury znajdujący się w urządzeniu wosk, nagrzewa się i zwiększa swoją objętość. Tłok zostaje wypchnięty i okno samoczynnie się otwiera. Nie trzeba kontrolować ani temperatury, ani wilgotności, bo to urządzenie działa perfekcyjnie w każdych warunkach.

Szklarnia ogrodowa może być dużą inwestycją, zależnie od charakteru upraw, zakupionych akcesoriów i metrażu pomieszczenia. Jedno jest pewne – są to rzeczy ułatwiające pracę i wpływające na estetykę oraz jakość plonów.