Czy warto kupić używane Subaru?

Czy warto kupić używane Subaru?

Nie ma się co oszukiwać. Samochody marki Subaru kupuje się jedynie dla własnej przyjemności. Samochody wypuszczone przez japoński koncern są drogie nie tylko w użytkowaniu i serwisowaniu ale również w zakupie. 

Wyjątkowa jakość

Subaru prezentuje głównie samochody z napędem 4×4 a także pozostaje wierne silnikom z przeciwsobnym układem cylindrów. Jego cenę rekompensuje wyjątkowo staranne wykonanie oraz bezawaryjność. Mowa tu przede wszystkim o Subaru Forester, który jest przodownikiem we wszelkich statystykach bezawaryjności. Logo konstelacji Plejad kojarzy się z doskonałą jakością. Mimo to, kilkuletnie egzemplarze będą wymagały lekkiego doinwestowania oraz interwencji mechanika. Samochody te nie obfitują w nieprzewidziane awarie. Usterki wynikają głównie z eksploatacji podzespołów.

Wady Subaru

Ze względu na stały napęd 4×4 dużo problemów w użytkowaniu nastręcza sprzęgło, które niezwykle łatwo spalić podczas nieumiejętnego ruszania spod świateł. Dość dużym problemem w samochodach Subaru z założonym podtlenkiem jest zużycie głowic silników. Użytkownicy japończyków skarżą się także na uszczelnienie drzwi. Bolączka marki to awaryjność silników z turbo.

Czy warto kupić używane Subaru?

Jeżeli oczekujemy od samochodu oszczędności oraz taniej eksploatacji, lepiej zwrócić się ku innych markom. Producenci samochodów oferują wiele ciekawych i bardziej korzystnych cenowo modeli. Subaru to samochody dla koneserów, wręcz fanatyków tej marki. Auta te posiadają szereg zalet m.in. niski środek ciężkości czy stały napęd 4×4. To samochody bezpieczne i dobrze prowadzące się w każdych warunkach i na różnorodnej nawierzchni. Właściciel Subaru musi jednak zadbać o fachowy serwis. Części można kupić w Internecie wyszukując ich np. pod frazą: części subaru impreza, przyda się jednak jeszcze mechanik, którego nie przeraża silnik typu boxer. Należy pamiętać, że w obniżeniu ceny naprawy pomogą dobrze dobrane zamienniki.

Subaru nie jest marką popularną w Polsce. Trafiają tu jednak egzemplarze z całego świata. By zakup samochodu cieszył, a nie spowodował zawał czy bankructwo, przed decyzją o zakupie warto zainwestować w porządne oględziny. Niemal w każdym Polskim, dużym mieście jest serwis tej marki. Wiele napraw jednak bardziej opłacalna jest za granicą. Chcąc wymienić rozrząd czy sprzęgło warto sprawdzić ofertę naszych południowych sąsiadów. Na pytanie czy warto kupić używane Subaru musimy odpowiedzieć sobie sami. Decyzja zapewne będzie zależała od zasobności portfela. Mimo bezawaryjności, potencjalna naprawa może pociągnąć po kieszeni.