Jak właściwie leczyć i zapobiegać urazom stawu skokowego?

Jak właściwie leczyć i zapobiegać urazom stawu skokowego?

Aktywny tryb życia, a niekiedy również zwykła nieuwaga może prowadzić do uciążliwych i groźnych urazów nóg, w tym problemów związanych ze stawem skokowym. Poza klasycznym gipsem istnieją rozwiązania, dzięki którym powrót do zdrowia jest szybszy i wygodniejszy.

Stabilizator stawu skokowego w urazach niewymagających gipsu

Niekiedy zdarza się, iż nawet podczas zwykłego spaceru stopa zostaje wykręcona w niewłaściwą stronę. Najczęściej, takie urazy pojawiają się podczas intensywnych treningów sportowych, choć nadciągnięcie czy zerwanie stawu skokowego możliwe jest przy najmniejszej chwili nieuwagi. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta u specjalisty, który po wykonaniu niezbędnych badań (najczęściej rentgen i usg) ustala dalszy ciąg leczenia bądź rehabilitacji. Jeśli uraz nie wymaga interwencji operacyjnej, co wiąże się zwykle z długotrwałym unieruchomieniem i gipsem, lekarz może zalecić inne rozwiązanie, zadaniem które będzie nie tyle unieruchomienie, co ustabilizowanie stawu. W takich przypadkach najczęściej polecany jest stabilizator stawu skokowego, który można nabyć zarówno w specjalistycznych sklepach rehabilitacyjnych, jak i w większości zwykłych aptek. Tak nieinwazyjne rozwiązanie da bezpieczeństwo, zapewniając komfort podczas treningów czy tradycyjnego funkcjonowania w ciągu dnia.

Profilaktyka w stałych urazach stawu skokowego

Osoby intensywnie uprawiające różne sporty, w tym głównie takie jak bieganie, piłka nożna, koszykówka czy siatkówka, na skutek nadmiernego wysiłku narażone są na liczne kontuzje. W wielu przypadkach, nawet zaleczone urazy mają tendencję do odnawiania się. Tu również najlepszym rozwiązaniem wydaje się być zastosowanie koncepcji, jaką jest uniwersalny stabilizator stawu skokowego. W tym jednak przypadku , zastosowanie takiej opaski ma na celu odciążenie urażonej kończyny, a także zapobieganie dalszym urazom. Stabilizator stawu skokowego jest wygodny i łatwy w użyciu. Można go założyć w dowolnie wybranej chwili i nosić tak długo, jak zachodzi taka potrzeba. To bezpieczna i komfortowa opcja, dedykowana nie tylko sportowcom. Różne rozmiary produktu umożliwiają dopasowanie do potrzeb, jak i rozmiaru stopy.

Jak wybrać właściwy stabilizator stawu skokowego

Osłabienie stawu dolnej kończyny, podobnie jak łokieć czy nadgarstek występuje dość często u ludzi w różnym wieku. Szczególne miejsce zajmuje w medycynie sportowej. Warto jednak zadbać o własne stawy, gdyż uszkodzenie kostki wiąże się zwykle z utrudnieniem bądź uniemożliwieniem chodzenia. Obecnie na rynku istnieje wiele stabilizatorów, z których mogą korzystać wszyscy. Dobór właściwego powinien być poprzedzony wizytą u specjalisty, który w zależności od aktywności fizycznej pacjenta i jego urazów , dopasuje odpowiedni produkt. Miękka opaska stosowana jest zwykle w codziennym użytkowaniu, podczas gdy stabilizator z usztywnieniami sprawdza się doskonale podczas głębszych urazów i intensywnych treningów.