Przyczepa kempingowa – co powinieneś wiedzieć?

Przyczepa kempingowa – co powinieneś wiedzieć?

Wraz z nadchodzącym latem, w naszych głowach pojawiają się marzenia o wypoczynku. Choć dla wielu szczytem marzeń jest all inclusive na tropikalnej wyspie, to zdarzają się osoby, którym wystarczy zwykła przyczepa kempingowa i łono natury. To właśnie dla tych osób powstał ten tekst.

Najważniejsze informacje o przyczepie kempingowej

Jeśli jeszcze nie posiadasz swojej własnej przyczepy kempingowej, a interesuje Cię taki sposób podróżowania, to najprawdopodobniej w Twojej głowie pojawia się mnóstwo pytań na jej temat, np. skąd w przyczepie bierze się woda, jak działa toaleta, czy po co kupować napęd do przyczepy kempingowej.

Woda w tego typu środkach transportu pochodzi z baniaka, który umieszcza się nad zlewem. Trzeba go systematycznie napełniać, ponieważ jego pojemność zazwyczaj wynosi dwadzieścia litrów. Natomiast toaleta w przyczepach kempingowych działa na podobnej zasadzie jak w pociągach, a tymi podróżował chyba każdy.

Do istotnych informacji na temat przyczepy możemy także zaliczyć fakt, że można w niej wziąć prysznic, choć jest to mało komfortowe. Poza tym zazwyczaj jest to tylko prowizoryczne urządzenie. Za brodzik prysznica służy powiem podłoga łazienki, a więc po kąpieli jest ona cała mokra.

Wiele osób zastanawia się także, jak trudne jest używanie przyczepy kempingowej. Pierwsze podłączenie jej do samochodu może sprawić trochę trudności, jednak kolejne próby będą trwały tylko kilka minut. Ponadto jej rozłożenie i odpięcie jest również banalnie proste.

Napęd do przyczepy kempingowej – co warto wiedzieć?

Kolejną istotną rzeczą jest napęd do przyczepy kempingowej, który umożliwia wykonywanie manewrów, w momencie kiedy jest ona niepodpięta do samochodu. Dzięki niemu można chociażby parkować bez wysiłku, z dużą precyzją oraz bez ryzyka uszkodzenia pojazdu. Sprawdza się przed wszystkim w ciężkich przyczepach, na przykład dwuosiowych. Jeśli zdecydujemy się na silny napęd do przyczepy kempingowej, to wówczas możliwe stanie się manewrowanie nią nawet na wzniesieniach. Zdecydowanie więc warto rozważyć taką opcję.