Zalety i wady dzianin drukowanych cyfrowo

Zalety i wady dzianin drukowanych cyfrowo

Pojawienie się cyfrowego drukowania dzianin wywołało ich popularność przy brandowaniu odzieży, tworzeniu artykułów promocyjnych i oczywiście indywidualnych zamówieniach na zastosowanie zdjęć i logo itp. Na przykład dzianiny drukowane dresowe nadają się do produkcji ubrań zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci.

Popularność dzianin drukowanych cyfrowo

Obecnie szczególnie pożądane są dzianiny drukowane w branży modowej. Uważa się, że wizerunek na odzieży jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów promocji marki lub usługi. A to nie wszystko, dzięki możliwości bezpośredniego drukowania cyfrowego na dzianinie, każda fantazja staje się wykonalna, ponieważ pozwala na zastosowanie ulubionego nadruku lub rysunku bezpośrednio na gotowej rzeczy, nie wspominając o kroju.  Dzięki temu projektanci mogą realizować swoje najbardziej oryginalne pomysły.

Dzianiny drukowane cyfrowo – zalety

Najbardziej zaawansowaną metodą nakładania obrazu jest druk cyfrowy, jest wydajny a jakość obrazu nie jest tracona podczas aplikacji. Główne zalety dzianin drukowanych wykonanych metodą cyfrową jest szybkość procedury, możliwość pełnego zastosowania. Wystarczy przekazać plik cyfrowy, który zawiera wzór, nie ma konieczności tworzenia projektów.

Przyjazność dla środowiska (dzianina oddycha), brak ograniczeń rozmiaru zdjęcia. Jakość obrazu jest wysoka, nie ma ograniczeń, co do minimalnej i maksymalnej liczby rzeczy, na które zostanie zastosowany obraz.

Wysoka odporność druku na zużycie, produkty z nim można prasować, prać, nie blakną w jasnym słońcu, ponadto są odporne na ścieranie. Jakość nadruku cyfrowego jest zawsze idealna, jeżeli sprzęt jest odpowiedniej, jakości. Brak ograniczeń przy wyborze kolorów, można stworzyć dzianiny drukowane cyfrowo w bardzo nasyconych i wyraźnych barwach. Są one wykorzystywane do produkcji odzieży również dla dzieci, w tym kocyków, poszewek, prześcieradeł, rożków.

Dzianiny drukowane cyfrowo – wady

Wadą dzianin drukowanych cyfrowo jest ich cena. Wyjątkowe cechy technologii druku cyfrowego, na którą składa się: przygotowanie dzianiny, zawężone nakłady, drukarki i wykorzystywane barwniki powodują wyższą cenę niż w przypadku tradycyjnych metod. Koszty te powodują, że klienci kupujący dzianiny drukowane muszą zapłacić więcej. W przypadku zastosowania do drukowania cyfrowego sprzętu słabej, jakości, odbije się to, na jakości nadruku, nasyceniu kolorów, które stracą intensywność po kilku praniach.