Argumenty do rozwodu – co będzie ważne dla sądu?

Argumenty do rozwodu – co będzie ważne dla sądu?

Czasami niestety w naszym życiu musi przyjść taki moment, że powinniśmy podjąć decyzję o rozwodzie. Istotne wówczas będą jednak konkretne argumenty, które musimy podać przed sądem. Muszą one być rzeczowo przygotowane tak, aby były możliwe sprawiedliwie ocenione.

Jak rozgraniczyć ważne i nieważne argumenty?

Oczywiście takie problemy mogą być rozwiązane szybko albo też trochę dłużej. Dużo będzie zależeć od tego, czy orientujemy się w tematyce prawnej, czy też nie. Trzeba też sobie powiedzieć bez ogródek, że dużo będzie zależeć od inteligencji konkretnej osoby, a więc od tego, czy potrafi w odpowiedni sposób rozpoznać swoją sprawę. Oczywiście łatwo jest powiedzieć, ale trudniej zrobić. W końcu zawsze jako strony będziemy w pewnej subiektywnej sytuacji. Na szczęście jednak mamy dostęp do doświadczonych prawników, którzy zagwarantują nam maksymalny obiektywizm. W takich trudnych sytuacjach na pewno nie zabraknie kwestii spornych i na pewno najlepiej, aby to właśnie przygotował nam adwokat rozwód Kraków akurat jest miastem, gdzie będziemy mogli liczyć na wielu takich specjalistów, którzy mają bardzo dobre rozeznanie w temacie. Czasami oczywiście będziemy zmuszeni do wykonania jakiegoś poważniejszego rekonesansu szczególnie wtedy, jeżeli potrzebujemy specjalistów z bardzo dużym doświadczeniem zawodowym. Kluczowe też oczywiście będzie samo przygotowanie pozwu rozwodowego. Największym jednak problemem będzie oczywiście sytuacja, gdy w grę wchodzą dzieci. Wtedy ich dobro będzie najważniejsze i na tym trzeba się skoncentrować.

Koncentracja na najważniejszych sprawach prawnych

Część osób oczywiście wciąż jeszcze wychodzi z założenia, że wiele kwestii możemy przeanalizować tu samodzielnie. Czy jednak jest to prawda? Na pewno można oczywiście we własnym zakresie przeanalizować różne ustawy, ale czy rzeczywiście będziemy potrafili samodzielnie przygotować się do tego, aby wystąpić przed sądem? Jest to raczej wątpliwe. Im bardziej więc będzie skomplikowana to sytuacja prawna, tym bardziej powinniśmy skoncentrować się na jakiejś konkretnej ofercie prawnej. Oczywiście najważniejsze będzie stwierdzenie, czy wszystkie szanse na dalsze współżycie rzeczywiście już zostały wykorzystane. Poza tym, jeżeli już dochodzi do rozwodu, to małżonkowie muszą ustalić wszelkie zagadnienia, które będą związane z dziećmi. Chodzi oczywiście o miejsce zamieszkania, kontakty albo alimenty i władzę rodzicielską. Wtedy też sąd będziemy się przeprowadzić postępowanie dowodowe w kontekście dobra dziecka. Analizy takie są kluczowe, jeżeli chcemy doprowadzić do końca ten proces, który nigdy nie jest dla nikogo komfortowy.