Co na katar u niemowlaka będzie skuteczne?

Co na katar u niemowlaka będzie skuteczne?

Panuje powszechne przekonanie o tym, że niezależnie od tego, czy katar jest leczony, czy też nie, to zawsze trwa tyle samo. Dorosłym o wiele łatwiej jest poradzić sobie z tą dolegliwością, natomiast dla maluchów jest ona bardzo uciążliwa. Co na katar u niemowlaka warto stosować?

Skąd się bierze katar u małych dzieci?

Katar, zarówno u dorosłych, jak i dzieci, może być oznaką, że organizm został zaatakowany przez wirusy. Katar występuje także przy przeziębieniach, problemach z zatokami czy w niektórych chorobach o podłożu bakteryjnym. Wydzielina wydostająca się z nosa może być spowodowana również przez różnego rodzaju alergie, zwłaszcza wziewne. Niezależnie od tego, co wywołało katar, to w przypadku małych dzieci dolegliwość ta jest uciążliwa i warto wiedzieć, co na katar u niemowlaka będzie najbardziej skuteczne.

Dlaczego katar u dzieci jest tak bardzo uciążliwy?

Małe dzieci nie mają możliwości samodzielnego udrożnienia dróg oddechowych, dlatego katar w ich przypadku jest tak bardzo uciążliwy. Człowiek dorosły wystarczy, że sięgnie po chusteczkę higieniczną i sprawa jest załatwiona. W przypadku najmłodszych pociech trzeba się znacznie bardziej wysilić, by oczyścić zatkany nosek. Może w tym pomóc chociażby specjalny odsysacz do wydzieliny z nosa. Warto wiedzieć, co na katar u niemowlaka oprócz odsysacza będzie skuteczne.

Co na katar u niemowlaka – domowe sposoby

Gdy pojawiają się pierwsze oznaki tego, że w dziecięcym nosku zaczyna zalegać katar, to warto w pierwszej kolejności sięgnąć po sprawdzone domowe sposoby. Od pewnego wieku można stosować inhalacje, warto w tej sprawie poradzić się lekarza pediatry. Przy katarze dobrze jest podawać dziecku jak najwięcej płynów. Tym sposobem wydzielina w nosku stanie się rzadsza i łatwiej będzie ją usunąć. Pomóc mogą także herbatki ziołowe.

Preparaty z apteki na dziecięcy katar

Co na katar u niemowlaka z apteki będzie skuteczne? Gdy zawiodą domowe sposoby walki z dziecięcym katarkiem, to trzeba sięgnąć po broń większego kalibru. Lekarz pediatra może zapisać medyczne specyfiki, które ułatwią walkę z katarem. Dzięki nim dziecko poczuje znaczną ulgę. Łatwiej mu się będzie zasypiało oraz łatwiej jadło. Oddychanie przestanie także być poważnym problemem. Rynek preparatów medycznych obfituje w specyfiki dla małych dzieci. Należy pamiętać jednak o tym, aby maluchom podawać wyłącznie te preparaty, które są dostosowane do ich wieku i to koniecznie zgodnie z ulotką dołączoną do leku, w przeciwnym razie można dziecku bardziej zaszkodzić niż pomóc.