Czy warto sprowadzać auta z USA?

Czy warto sprowadzać auta z USA?

Od kilku lat liczba sprowadzanych z USA samochodów systematycznie wzrasta. Wynika to przede wszystkim z tego, iż wciąż jest to opłacalna inwestycja. Poza tym, na fanów motoryzacji prawdziwą gratką jest posiadania oryginalnego amerykańskiego samochodu.

Czy to się opłaca?

Prawdziwy boom na sprowadzanie aut z USA rozpoczął się mniej więcej 10 lat temu. Wówczas kurs dolara znacząco spadł. To miało bezpośredni wpływ na ceny samochodów ze Stanów Zjednoczonych. Trzeba jednak jasno stwierdzić, że sprowadzanie aut z USA nadal jest opłacalne. Wynika to przede wszystkim z tego, że Amerykanie, w przeciwieństwie do Europejczyków, zdecydowanie częściej zmieniają samochody na nowe. Auto, które dla Polaka jest w miarę nowym samochodem używanym, dla Amerykanina jest już samochodem nadającym się do wymiany na nowy. Oznacza to, że auto takie wystawiane jest na sprzedaż w niezbyt wygórowanej cenie. Dzięki temu fani amerykańskich aut nie mają problemów z tym, aby znaleźć oferty sprzedaży bardzo solidnych samochodów w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto dodać do tego jeszcze fakt, że aut amerykańskich jest wciąż dość mało w Polsce w porównaniu z autami europejskimi czy azjatyckimi. Auta z USA są zatem łakomym kąskiem dla kolekcjonerów.

Jak sprowadzić auto z USA?

Choć sprowadzenie auta z USA jest opłacalne to pamiętać trzeba, że aby było to możliwe spełnić należy szereg formalności. Przede wszystkim dotyczy to zorganizowania transportu samochodu do Polski. Sam zakup to bowiem jedno, drugie to sprowadzenie samochodu ze Stanów Zjednoczonych. Często formalności te stanowią sporą przeszkodę dla osób zainteresowanych zakupem auta z USA. W takiej sytuacji warto jest skorzystać z usług firm, które oferują swoim klientom właśnie transport i sprowadzenie samochodu z USA do Polski. Co ważne, pracownicy takie firm są również w stanie sprawdzić stan techniczny auta na miejscu zanim dokona się ostatecznej transakcji zakupu. Daje to zatem duże poczucie bezpieczeństwa kupującemu.

Auta używane z gwarancją z USA

Jak wspomniano, zdecydowana większość aut sprowadzany z USA to auta używane. Jednak będąc zainteresowanym takim zakupem warto jest sprawdzić w jakim domu aukcyjnym dokonuje się zakupu. Wiele z nich posiada bowiem w swojej ofercie auta używane z gwarancją. Taki zakup jest zdecydowanie bardziej opłacalny. Oczywiście sprawdzić należy do dokładnie gwarancja obejmuje. Jednak sprowadzając auta używane z gwarancją można liczyć choćby na to, że w przypadku usterki jakiej części, nowa zostanie przesłana bezpłatnie w ramach gwarancji.