Czym jest uzależnienie od nikotyny?

Czym jest uzależnienie od nikotyny?

Nikotyna, jest jedyną legalną substancją rakotwórczą, która w sposób całkowicie otwarty przyczynia się do ogromnej ilości zgonów. Wielu palaczy deklaruje chęć rzucenia, jednak walka z nałogiem nie jest tak prosta, jakby się mogło wydawać.

Nikotynizm popularnym zjawiskiem społecznym

Nikotynizm, a więc właśnie uzależnienie od nikotyny jest zjawiskiem, które w szybki sposób dotyka osoby w różnym wieku. Ten rodzaj nałogu wiąże się z dwoma zjawiskami, do których zalicza się uzależnienie farmakologiczne (gdzie organizmowi realnie brakuje nikotyny w surowicy krwi) oraz behawioralnym (a więc pewnego rodzaju nawykami, dzięki którym palacz może się np. wyciszyć, uspokoić czy poczuć po prostu dobrze). Walka z nałogiem nikotynowym jest trudna, a dla niektórych wręcz niemożliwa. W takich sytuacjach należy sobie radzi przy pomocy preparatów takich jak Desmoxan, Tabex czy Cytozyna.

Objawy uzależnienia od papierosów

Nikotynizm, jak każde uzależnienie wiąże się z licznymi objawami odstawiennymi. Wśród tych najmocniejszych, wymienić trzeba depresję oraz agresję. Brak papierosa, choć tak naprawdę mowa tu o nikotynie może powodować w palaczu uczucie frustracji i irytacji, co może przełożyć się na codzienne, prawidłowe funkcjonowanie. Innymi objawami według specjalistów są oczywiście: trudności w koncentracji, uczucie lęku czy narastający niepokój i niepewność. Osoba uzależniona poszukuje sposobności do zapalenia papierosa, co jest ściśle powiązane z uzależnieniem behawioralnym. W takich chwilach, zdeterminowane osoby o słabej woli, muszą posiłkować się rozwiązaniami bazującymi na cytozynie. Tabex czy Desmoxan to wygodne i bezpieczne koncepcje, które dzięki wspomnianej powyżej substancji, świetnie radzą sobie z uzależnieniem. Skierowane do osób, które samodzielnie nie są w stanie wyzbyć się szkodliwego nałogu.

Czym są tabletki wspomagające rzucanie palenia?

Propozycje, dostępne nie tylko w aptekach, ale również w tradycyjnych drogeriach czy kioskach bazują na działaniu substancji o nazwie cytozyna. Jej obecność w organizmie stopniowo wypiera obecność nikotyny, sprawiając, iż w dość krótkim czasie człowiek przestaje odczuwać głód nikotynowy. Tabex, Desmoxan czy Cytozyna są preparatami, które należy przyjmować regularnie, w często dość sporych dawkach dziennych. I choć pozwalają na pozbycie się fizycznych dolegliwości, nie zawsze pomagają w zmianie nawyków. A przecież wygodą jest rozmowa na świeżym powietrzu z papierosem w ustach, czy zapalenie kilku fajek do zwyczajowej lampki wina. Walkę z papierosami deklaruje coraz większy odsetek ludzi w różnym wieku. Wielu z nich podjęło już kilkukrotne próby wyzbycia się nałogu. Niestety wciąż istnieją osoby, które pomimo, iż bardzo chcą, nie są w stanie rzucić palenia. Nawet przy nowoczesnych i ogólnodostępnych preparatach, wymienionych powyżej. Warto jednak próbować, gdyż nałóg wspomniany powyżej, zabija rocznie wielu ludzi.