Innowacyjne gadżety wpierające Twoją dietę – jak nowoczesna technologia pomaga w zdrowym odżywianiu?

Innowacyjne gadżety wpierające Twoją dietę – jak nowoczesna technologia pomaga w zdrowym odżywianiu?

Coraz więcej osób decyduje się postawić na zdrowe żywienie. Wiemy, że żywność wysoko przetworzona, duża ilość tłuszczy trans nie wpływają dobrze na nasze samopoczucie i zdrowie. Stawiamy na dietę opartą na warzywach, owocach, orzechach, produktach pełnoziarnistych. Rośnie również liczba osób, które decydują się kupić jonizator wody.

Jaka jest rola wody w naszym organizmie?

Jeśli chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem, musisz zadbać nie tylko o odpowiednią dietę, ale również właściwą ilość wody. Ważne jest, aby codziennie wypijać przynajmniej dwa litry. Niestety, okazuje się, że woda, która płynie w naszych kranach to dość kiepski wybór. Nierzadko nie tylko kiepsko smakuje, ale również pozbawiona jest cennych składników. Jeśli chcesz mieć pewność, że codziennie sięgasz po zdrową wodę, postaw na jonizator wody. Jest to specjalne urządzenie, które oddziela jony ujemne od jonów dodatnich.

Czym charakteryzuje się woda jonizowana?

Woda, która poddana była procesowi jonizacji dzieli się na dwa rodzaje. Wyróżnia się wodę o odczynie:

  • Kwaśnym. Jej pH waha się od 5 do 6. Taka woda nadaje się między innymi do podlewania roślin w ogrodzie. Można nią umyć także kostkę brukową, która dzięki temu długo zachowa swój doskonały wygląd.
  • To tak zwana woda żywa bądź alkaliczna. Poziom pH w jej przypadku waha się od 7 do 11. To woda przeznaczona do spożycia. Jeśli zamontujesz jonizator wody, będziesz mógł pić wodę prosto z kranu – nie trzeba jej gotować. Jest ona w pełni bezpieczna dla organizmu.

Jonizator wody – dlaczego warto w niego zainwestować?

Jonizator wody to urządzenie, które w swoim domu powinien mieć każdy, kto chce zatroszczyć się o własne zdrowie. Okazuje się bowiem, że woda jonizowana ma mnóstwo pozytywnych właściwości. Jej pH jest zbliżone do pH naszego organizmu. To właśnie dlatego jest ona doskonale wchłaniana. Jeśli będziesz pić wodę alkaliczną, możesz mieć pewność, że Twoje ciało będzie skutecznie nawodnione – z pewnością docenisz to zwłaszcza podczas upalnych dni. Specjaliści coraz więcej mówią również o tym, że woda żywa neutralizuje wolne rodniki, które przyczyniają się do szybszego starzenia się komórek. Pamiętaj, że pijąc wodę jonizowaną troszczysz się więc nie tylko o samopoczucie, ale też o to, jak wyglądasz – taka woda skutecznie opóźnia pojawienie się zmarszczek.

Dbanie o zdrowie jeszcze nigdy nie było tak proste, jak teraz. Z pomocą przychodzi nam nowoczesna technologia – jeśli chcesz zadbać nie tylko o zdrowie, ale również wygląd, jonizator wody to naprawdę dobry wybór.