Jak rozpoznać i pielęgnować cerę naczynkową?

Jak rozpoznać i pielęgnować cerę naczynkową?

Każdy rodzaj cery wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wychodząc naprzeciw potrzebom skóry naszej twarzy, możemy zapewnić jej piękny i zdrowy wygląd. A jak sprawa wygląda w wypadku cery naczynkowej? Czym charakteryzuje się ten rodzaj cery i jak należy ją właściwie pielęgnować?

Cera naczynkowa, czyli jaka?

Cerę naczynkową charakteryzują pajączki, rumieńce oraz zaczerwienienia. Ich występowanie spowodowane jest poprzez pękające naczynka krwionośne. Skóra naczynkowa jest wyjątkowo delikatna, charakteryzuje ją wysoka wrażliwość, nawet na czynniki atmosferyczne. Nad rumieńcami i brzydko wyglądającymi czerwonymi plamami da się jednak zapanować. Dotyczy to również zmniejszenia ilości popękanych naczynek. Ten rodzaj cery jest bardzo wymagający, właśnie dlatego powinniśmy się dowiedzieć, w jaki sposób właściwie dbać o skórę naszej twarzy.

Czynniki drażniące skórę naczynkową

Czego powinno się w szczególności unikać, mając cerę naczynkową? Istnieje kilka podstawowych czynników, które wywołują efekt drażniący. Osoby borykające się z problemem popękanych naczynek oraz wyjątkowo delikatnej skóry twarzy, z całą pewnością powinny unikać stosowania kosmetyków zawierających alkohol. Składnik ten działa bardzo drażniąco na skórę twarzy. Nie zaleca się również innych ‘agresywnych’ kosmetyków jak na przykład peelingów do twarzy. Osoby z tak delikatnym typem skóry powinny unikać wystawiania się na promienie słoneczne, które mogą wywołać silne zaczerwienienie a w konsekwencji doprowadzić do pękania naczynek. Zimą z kolei, konieczna jest ochrona przed mrozem, którą zapewni tłusty krem.

Jak właściwie dbać o cerę naczynkową?

Dbanie o cerę naczynkową przebiega dwutorowo. Po pierwsze, należy unikać czynników drażniących, z którymi poniekąd się już zapoznaliśmy. Po drugie, ważny jest sposób pielęgnacji skóry. Właściwy dobór kosmetyków pozwoli wzmocnić cienką warstwę skóry oraz uszczelnić naczynia krwionośne, tak by zminimalizować pękanie naczynek. Właściwe kosmetyki do pielęgnacji tego rodzaju skóry, dostaniemy w aptece. Możemy zakupić kremy bogate w witaminy szczególnie ważne dla naszych naczynek jak C czy K. Redblocker krem polecany jest do codziennego stosowania, podobnie jak Vianek do cery naczynkowej. Jeśli zadbasz o potrzeby swojej cery, to odpłaci ci ona wspaniałym wyglądem. Z problemami cery naczynkowej poradzisz sobie, jak już wcześniej wspomniano unikając czynników drażniących oraz stosując właściwe kosmetyki do jej codziennej pielęgnacji. Zdrowa skóra jest w zasięgu twojej ręki.