Jak rozpoznać najlepsze szkolenia menedżerskie? Tylko takie warto włączyć do swojego CV

Jak rozpoznać najlepsze szkolenia menedżerskie? Tylko takie warto włączyć do swojego CV

Po czym rozpoznać najlepsze szkolenia menedżerskie? Najlepsze są takie, po których wzrośnie zasób umiejętności kierowniczych, a nie ilość pozycji, które można sobie wpisać do curriculum vitae. Dowiedz się jak najwięcej o szczegółach programu, a szybko zorientujesz się, z jakim kursem masz do czynienia.

Najszybciej sprawdzisz szkolenia menedżerskie, które nie mają żadnego programu. Nie warto sobie nimi zawracać głowy – najczęściej przeczytamy o nich jedynie kilka reklamowych zaklęć. Jeżeli liczymy, że konkrety pojawią się na samym kursie, możemy się przeliczyć. Organizatorzy dobrych szkoleń menedżerskich wiedzą, że program jest ich największym atutem – i to on najlepiej zachęci potencjalnych uczestników do zainwestowania w kilkadziesiąt godzin wzmożonego wysiłku.

Sprawdź możliwie dokładnie, jak wyglądają szczegóły programu szkoleń menedżerskich

Jeśli dotarliśmy do programu kursu, przede wszystkim trzeba sprawdzić stopień jego szczegółowości. Nie powinno w nim zabraknąć podstaw sztuki zarządzania ludźmi. Kształcenie zdolności przywódczych, doskonalenie umiejętności negocjacyjnych, sztuka motywacji i „miękkie” kompetencje interpersonalne – to podstawa treści, jaką powinny zawierać szkolenia menedżerskie. Im bardziej szczegółowo będą rozpisane, tym lepiej – dobrze byłoby znaleźć w programie liczną rzeszę podpunktów, takich jak np „delegowanie zadań” czy „zarządzanie czasem”.

Szkolenia menedżerskie nie mogą się obyć bez praktyki

Dobrze zaprogramowane szkolenia menedżerskie powinny cechować się dużą liczbą godzin przeznaczoną na ćwiczenia praktyczne. Jeśli prowadzący proponują nam wiedzę niezbędną do podjęcia kierowniczych zadań, w ślad za nią powinny iść bloki „treningowe”, cykl zadań do praktycznego rozwiązania. Tylko w ten sposób uda ci się połączyć teorię z praktyką, tak, byś nie musiał zdobywać jej w trakcie pracy – twój pracodawca będzie z pewnością chciał od razu korzystać z konkretnych umiejętności, które mu zaproponujesz jako menedżer. To nic, że początkujący – w przedsiębiorczości najczęściej trzeba od razu skakać na głęboką wodę.