Jak sobie radzić ze suchą skórą nóg?

Jak sobie radzić ze suchą skórą nóg?

Skóra nóg, a zwłaszcza stóp, w sezonie jesienno- zimowym, jest szczególnie narażona na wysuszenie. Łuszczący się naskórek nie tylko powoduje, że wygląda nieestetycznie, ale również powoduje swędzenie i dyskomfort.

Poznaj proste i sprawdzone sposoby, na przywrócenie skórze nóg miękkości i gładkości.

Pierwszym krokiem do jedwabistej, pięknej skóry jest peeling. Raz w tygodniu wykonaj dokładny peeling całych nóg. Zacznij od dokładnego złuszczenia zrogowaciałego naskórka na stopach, następnie przejdź do łydek, kolan, a na końcu ud i pośladków. Użyj gotowego gruboziarnistego peelingu do ciała lub własnoręcznie przyrządzonego, domowego peelingu z kawy, cukru lub soli. Bardzo dobry efekt uzyskasz również, używając zamiast peelingu specjalnej szczotki do kąpieli. Masuj nogi przez 3 do 5 minut zdecydowanymi kolistymi ruchami, a na koniec opłucz je strumieniem chłodnej wody z prysznica.

Kolejny krok to intensywne nawilżanie i odżywienie suchej skóry. Pamiętaj, by codziennie przed snem smarować stopy bogatym odżywczym kremem. Nałóż grubą warstwę i załóż skarpetki. Taki odżywczy dla skóry kompres trzymaj przez całą noc. Już po pierwszym zastosowaniu wysuszona skóra będzie nie do poznania. Efekt pięknych gładkich i miękkich stóp utrzyma się, jeśli zabieg ten będzie stosować regularnie.

Przesuszoną skórę łydek i ud po każdej kąpieli intensywnie natłuszczaj oliwką. Możesz użyć gotowego preparatu, na przykład oliwki dla dzieci, lub naturalnego nierafinowanego oleju kokosowego, z awokado czy ze słodkich migdałów. Pamiętaj również o tym, by codziennie rano smarować nogi choćby delikatnym balsamem nawilżającym. Jest to niezbędne w okresie jesienno-zimowym, kiedy na dworze panuje wysuszający mróz, a w pomieszczeniach powietrze jest bardzo suche ze względu na ogrzewanie czy klimatyzację.

Dbaj o regularne złuszczanie starego naskórka oraz odpowiednie nawilżanie i odżywianie suchej skóry, dzięki temu będziesz się czuć komfortowo, a Twoje nogi będą wyglądać pięknie przez całą zimę.