Jak właściwie zadbać o suchą cerę?

Jak właściwie zadbać o suchą cerę?

Aby móc właściwie zadbać o skórę naszej twarzy, należy najpierw właściwie określić jej typ. Dzięki temu będzie nam łatwiej ustalić, jakie czynniki zewnętrzne oraz kosmetyki działają na nią w korzystny sposób, a jakie w szkodliwy. A jak sprawa wygląda konkretnie w wypadku suchej cery?

Czym charakteryzuje się sucha cera?

Sucha skóra twarzy jest matowa i bardzo napięta, zwłaszcza po umyciu. Jest nieprzyjemna w dotyku, często nawet szorstka. Niestety, ale ten typ cery, charakteryzuje się cienką skórą, która o wiele szybciej się starzeje. Pokazują się też wiele szybciej zmarszczki mimiczne. Sucha cera produkuje małe ilości sebum, które zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry. Warto zatem zastanowić się jak można odpowiednio nawilżyć skórę oraz jakich czynników zewnętrznych powinno się unikać w trosce o zdrowie naszej skóry.

Jak właściwie zadbać o suchą skórę?

Aby skóra naszej twarzy wyglądała zdrowo, należy działać dwufazowo, czyli zapewnić skórze odpowiednie nawilżenie oraz natłuszczenie. Warto w tym celu zakupić właściwy krem nawilżający na dzień oraz mający działanie natłuszczające i regenerujące na noc. Vianek krem, Nivea czy AA posiadają serie przeznaczone typowo do pielęgnacji cery suchej. Śmiało możemy zaopatrzyć się w taki produkt. Warto przynajmniej raz w tygodniu stosować maseczkę nawilżającą. W słoneczne dni nie powinniśmy zapominać o stosowaniu kremu z filtrem, aby uniknąć dodatkowego wysuszenia skóry. A czego koniecznie powinniśmy unikać w trosce o zdrowie naszej skóry?

Czynniki wpływające drażniąco na suchą skórę

Do pielęgnacji skóry suchej nie zaleca się stosowania kosmetyków, które w swoim składzie zawierają alkohol. Składnik ten wpływa dodatkowo na wysuszenie, już odwodnionej skóry. Osoby posiadające ten typ cery, nie powinny używać również peelingów do twarzy. Ekspozycja na słońce jak już wcześniej wspomniano, możliwa jest po zastosowaniu kremów z filtrem. Skóry twarzy nie powinno się myć wodą prosto z kranu, ze względu na obecność chloru. Warto sięgnąć choćby po przegotowaną wodę. W żadnym wypadku nie należy myć twarzy mydłem. Usuwa ono sebum, którego obecność w wypadku suchej cery jest wskazane. Kolejną cenną uwagą jest niepocieranie twarzy ręcznikiem. Osuszać twarz, warto raczej dotykając ją punktowo. Zastosowanie się do tych kilku rad, pielęgnacji cery suchej, z całą pewnością przyniesie wiele korzyści. Jeśli zadbasz o skórę swojej twarzy we właściwy sposób, z całą pewnością będziesz cieszyć się jej pięknym wyglądem przez długi czas.