Jak zadbać o usta zimą?

Jak zadbać o usta zimą?

Marzeniem wszystkich kobiet, zwłaszcza w okolicy jesieni i zimy, są piękne, pełne, gładkie i miękkie usta. Niestety, pogoda w tych porach roku nie sprzyja. Zimowa aura sprawia, że najczęściej usta są suche, popękane. Nie wygląda to zbyt atrakcyjnie, a ponadto przeszkadza podczas uśmiechania się czy jedzenia. Wystarczy jednak kilka intrygujących zabiegów, by cieszyć się fenomenalnymi ustami.

Na co narażone są usta zimą?

Karygodnym błędem, jaki nagminnie popełniany jest przez kobiety w zimie jest oblizywanie warg, w szczególności na mrozie czy silnym wietrze. Jest to zupełnie niepotrzebne i niezwykle krzywdzące dla pięknych, miękkich i bardzo delikatnych ust. Ponadto w ten sposób pozbawiamy ich otoczki ochronnej, co sprawia, że są bardziej podatne na wysuszenie. Bardzo szybko pojawią się na nie nieestetyczne skórki, a dodatkiem jest nieprzyjemne pieczenie, czy nawet ból.

Delikatne usta zimą – jak można o nie zadbać?

Najważniejszym sposobem na zadbanie o usta jest pamiętanie o używaniu balsamów do ust i pomadek ochronnych. Ważne jest, by zawierały one w swoim składzie witaminę E, olej kokosowy lub masło shea. Dobre pomadki do ust powinny być tworzone na bazie miodu. Te składniki fantastycznie nawilżają i natłuszczają, co sprawia, że są najlepszym wyborem nie tylko w przypadku pielęgnacji ust, ale również cery czy rąk, zwłaszcza w mroźne dni.

Jaka pomadka najlepsza?

Dobra pomadka do ust powinna gwarantować kobiecie doskonałą ochronę przez najróżniejszymi czynnikami zewnętrznymi. Swoim wyglądem pomadka przypomina szminkę, jednak tak naprawdę mamy do czynienia z preparatem kosmetycznym, zadaniem którego w pierwszej kolejności jest ochrona, nawilżenie i natłuszczenie. W pomadce bardzo często można znaleźć również fantastyczną kompozycję witamin oraz idealnie dobranych składników odżywczych odpowiadających za regeneracją ust, zwłaszcza tych narażonych na intensywne działanie zewnętrznych czynników, deszczu, mrozu, wiatru czy zbyt wysokiej temperatury.

Pomadka w sztyfcie przeznaczona jest do regularnej ochrony ust przez niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Przydają się nie tylko w lecie, ale w szczególności w zimie, kiedy pogoda jest najbardziej zdradliwa. Na rynku istnieje wiele rewelacyjnych produktów, w których można wybierać i przebierać, w zależności, czego dokładnie oczekujemy od tego kosmetyku. Starannie dobrane wyciągi, takie jak wyciąg z rokitnika, oraz oleje, jak np.: olej z wiesiołka, to fantastyczne dodatki, które zadbają o każdy rodzaj ust.

Pomadka powinna być stałym wyposażeniem torebki kobiety. Skutecznie zabezpiecza i regeneruje wargi. Przeciwdziała ich pierzchnięciu, łagodzi ból, pielęgnuje i sprawia, że możemy cieszyć się fantastycznym wyglądem nawet w środku mroźnej zimy. Atutem pomadek jest fakt, że mogą również posiadać pigment, który sprawi, że usta nabiorą zdrowego koloru i będą fenomenalnie błyszczeć. Napigmentowana pomadka to kosmetyczne 2 w 1 – kolor szminki oraz ochrona i nawilżenie pomadki.