Jak zwalczać pluskwy w domu?

Jak zwalczać pluskwy w domu?

Ze względu na zbliżające się lato, znów wiele osób będzie musiało zmierzyć z pluskwami, które potrafią utrudniać nam życie. Dlatego, jeśli zależy nam na tym, żeby szybko pozbyć się tego problemu, to musimy być gotowi na radykalne środki.

Dlaczego pluskwy w domu są niebezpieczne?

Ugryzienia pluskwy domowej, choć niekoniecznie jest niebezpieczne, to jednak może powodować poważny dyskomfort. Problemem może okazać się nieprzyjemne swędzenie, które może nas czasem obudzić w nocy, Jeśli ktoś jest bardzo wrażliwy podczas snu, to pluskwy mogą okazać i się dla niego prawdziwym utrapieniem, przez które nie będzie mógł spać. Jednak najważniejsze tutaj jest to, że pluskwy żywią się naszą krwią, przez co mogą okazywać się niekoniecznie dobre dla naszego zdrowia. Pluskwa może pobierając od nas krew przenieść na nas jakąś chorobę, przez co możemy potem mieć różne powikłania. Jednak pomimo możliwości wystąpienia jakiegoś zakażenia od pluskwy, jest ono raczej znikome. Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że miejsce, w które zostaliśmy ugryzieni może zostać lekko uszkodzone. Dlatego tak bardzo ważne jest, żeby upewnić się, że podczas dezynsekcji pozbędziemy się ich dokładnie. Nawet pozostawiona małą ilość pluskiew może spowodować, że odbudują one swoją ilość. Niestety bardzo często jest tak, że zwykłe domowe metody nie wystarczają. Możemy nawet skorzystać ze specjalnych środków na pluskwy, jednak jeśli jest ich za dużo, to nie pozbędziemy się wszystkich, a te które przeżyją znajdą inne miejsce w naszym domu, żeby się schować.

Kiedy opłaca się wynajmować firmę do dezynsekcji?

Bardzo ciężko jest ocenić czy firma w danym momencie jest niezbędna, jednak często nie warto ryzykować. Może być tak, że uda nam się pozbyć środkami domowymi pluskiew, jednak ryzykujemy wtedy tym, że pozwolimy im się rozmnażać. Sama firma do dezynsekcji nie jest droga, a jej znalezienie nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarce frazę “odpluskwianie mieszkań Łódź” i znajdziemy ofertę, która najbardziej nam odpowiada. W zależności od tego, jak chcemy pozbyć się pluskiew, firma zaoferuje nam różne metody na pozbycie się ich. Możemy wykorzystać metodę żelową, która jest mało inwazyjna, jeśli chodzi o nas, albo po prostu możemy pozbyć się insektów gazowo. Wszystko zostanie wykonane bardzo szybko, więc nie będziemy musieli się przejmować tym, żeby znaleźć jakieś dodatkowe lokum na jakiś czas.