Jakie rękawiczki sprawdzą się najlepiej?

Jakie rękawiczki sprawdzą się najlepiej?

W dzisiejszych czasach każdy korzysta z rękawiczek ochronnych. Spełniają one wiele zadań, dlatego warto zapoznać się z dostępnymi modelami oraz wybrać ten najlepszy. Czym charakteryzują się rękawiczki lateksowe oraz inne?

Obowiązek noszenia rękawiczek

W dzisiejszych czasach na rękach każdego z nas pojawiają się rękawiczki. Właśnie z tego względu, że stosuje się je tak powszechnie warto wybrać najlepszy model, który nie wpłynie negatywnie na kondycję skóry rąk oraz nie utrudni wykonywania podstawowych czynności.

Wśród rękawiczek jednorazowych absolutnym numerem jeden są rękawice lateksowe. Używa się ich najczęściej chociażby z tego względu, że ich cena jest bardzo korzystna, a do tego są całkiem wytrzymale. Korzystają z nich również lekarze, co daje nam poczucie pewności, iż mamy do czynienia z produktami dobrej jakości. Cechuje je przede wszystkim elastyczność. Właśnie dlatego zmieszczą się na każdą rękę. Ich podstawowe zadanie polega na ochronie ludzi przed bakteriami oraz wirusami, dlatego ludzie wybierają ten model częściej niż inne. W tym miejscu dobrze jest zaznaczyć, iż wiele osób nie może korzystać z tego typu rękawiczek, gdyż uczulają je.

W dalszej kolejności należy przedstawić rękawice nitrylowe. Do ich produkcji używa się syntetycznego kauczuku, dzięki czemu służą zdecydowanie dłużej niż rękawice lateksowe. Oprócz tego mają jeszcze jedną ważną zaletę, z mianowicie chronią przed substancjami chemicznymi, gdzie inne rodzaje nie dają takiego zabezpieczenia. To opcja po którą powinni sięgnąć wszyscy, którzy zmagają się z alergią na lateks. Jest to związane z tym, że nie powodują one alergii, nawet u osób, które nie tolerują wspomnianego wcześniej tworzywa. Najważniejsza różnica, kiedy chodzi o oboje prezentowanych rękawic to także rozciągliwość. W przypadku rękawic wykonanych z niklu nie można ich za bardzo rozciągać, dlatego ich rozmiar musi być dopasowany do ręki osoby, która je nosi. W tym miejscu warto zaznaczyć, że rękawice można nabyć z dodatkiem pudru bądź bez. Należy też wziąć pod uwag wiele kolorów, które dają duże pole do popisu.

Ostatni rodzaj rękawiczek, które należy wziąć pod uwagę w trakcie wybierania idealnego modelu to rękawice winylowe. Omawiany produkt swoją popularność osiągnął dopiero niedawno, gdyż we wcześniejszych latach był poniekąd ignorowany na skutek wybierania omówionych powyżej modeli. Wśród cech charakterystycznych warto wspomnieć o matowej strukturze oraz delikatnym dotyku. W trakcie ich zakładania nie powinny pojawić się żadne trudności, nawet w sytuacji, kiedy nie stosuje się pudru. W ich przypadku konieczne jest sięgnięcie po właściwy rozmiar, gdyż nie naciągają się prawie wcale. Jednakże mają ogromną zaletę, która polega na niepodrażnianiu skóry dłoni. Omawiany rodzaj sprawdzi się przede wszystkim w trakcie pracy z tłustymi i nieprzyjemnymi substancjami chemicznymi. Jednakże nie chroni przed bakteriami i wirusami, dlatego nie warto po nie sięgać w dzisiejszych czasach. Używa się ich przede wszystkim w trakcie pracy w gastronomii oraz hotelarstwie.