Jakie są właściwości lecznicze borowiny?

Jakie są właściwości lecznicze borowiny?

Czym tak naprawdę jest borowina? I na czym tak naprawdę polega jej zbawienny wpływ na nasze zdrowie? Warto zastanowić się głębiej nad tym tematem. Zdrowotny wpływ borowiny na nasz organizm doceniany był już w czasach starożytnych. A ty? Co wiesz na jej temat?

Borowina i jej właściwości dla zdrowia

Borowina to nic innego jak pewien rodzaj torfu, który jest przetworzony przez bakterie. Największe ilości tego rodzaju torfu, pozyskiwane są w Środkowo-Wschodniej Europie. Borowina ma korzystny wpływ na zdrowie ze względu na bogaty skład. Znajdziemy w nim kwasy fulwonowe oraz humusowe, różnego rodzaju białka, a także węglowodany. Torf ten bogaty jest w różnego rodzaju mikroelementy. Borowina może mieć zbawienny wpływ na nasz organizm. Regularne stosowanie borowiny poprawia funkcjonowanie czynności jajników, działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i przeciwwirusowo. Zaobserwowano również wpływ na poprawę ukrwienia. Salony SPA polecają borowinę w celu wygładzenia naskórka, ale to nie wszystko. Wiele osób stosuje ją w problemach z bólami mięśni, kości oraz stawów. Jak więc widzimy, stosowanie borowiny ma wiele zalet.

Jak czerpać ze zdrowia zawartego w borowinie?

Jak już zdążyliśmy się dowiedzieć, borowina ma wspaniały, zdrowotny wpływ na nasze zdrowie. Najbardziej polecanym zabiegiem przy użyciu borowiny, są kąpiele borowinowe. Rozmieszany torf z ciepłą wodą nie tylko działa kojąco i relaksująco na nasz organizm, ale przede wszystkim taka kąpiel to samo zdrowie dla naszego organizmu. Osoby, które mają problemy z układem krążenia, powinny korzystać z pół kąpieli oraz z nasiadówek, a także z okładów. W jaki jeszcze sposób możemy stosować borowinę? W wielu salonach kosmetycznych polecane są maseczki z borowiną na twarz, które odżywiają i wygładzają naszą cerę. W aptekach dostępne są różnego rodzaju kosmetyki, dzięki którym możemy urządzić sobie domowe spa w domu. Dzięki takim regularnym zabiegom nasza skóra będzie bardziej sprężysta, zdrowa i jedwabiście gładka.

Przeciwwskazania do stosowania borowiny

W trosce o nasze zdrowie, powinniśmy zapoznać się również z przeciwwskazaniami do stosowania borowiny. Z całą pewnością kąpiele borowinowe odradzane są osobom z problemami krążeniowymi i oddechowymi. Podobnie jest w wypadku osób, które mają zbyt niskie ciśnienie krwi, a także tych, które leczą się na nadciśnienie. Borowina nie powinna być stosowana przez osoby chore na niedokrwistość, cukrzycę i zakrzepowe zapalenie żył. Borowina jak widzimy, powinna być stosowana w zrównoważony sposób.