Kto powinien korzystać z irygatora dentystycznego?

Kto powinien korzystać z irygatora dentystycznego?

Wiele osób panicznie boi się wizyty u dentysty i unika spotkań w gabinecie stomatologicznym za wszelką cenę. W niektórych przypadkach jest to adekwatne do przyczyny wizyty, jednakże w większości przypadków strach jest całkowicie irracjonalny. Dbanie o zęby to podstawa, a irygator dentystyczny może w tym pomóc.

Podstawowe czynności w trakcie dbania o zęby

Właściwa szczoteczka do mycia zębów to niemalże połowa sukcesu, kiedy chodzi o dbanie o zęby. W tym miejscu warto zaznaczyć, że wybór klasycznej czy też elektrycznej szczoteczki nie jest tak ważny jak wybór odpowiedniego włosia. Miękkość musi zostać dostosowana do dziąseł, gdyż w innym przypadku pojawią się rany, które nie tak łatwo będzie wygoić. Najlepsza szczoteczka lekko się wygina, co pozwala na przedostanie się do wszystkich szparek oraz wyczyszczenie resztek jedzenia. Kolejna bardzo istotna informacja to zmienianie szczoteczki co 2 lub 3 miesiące.

Dobra szczoteczka musi iść w parze z nicią dentystyczną oraz płukanką do jamy ustnej. Jednakże, żeby odwiedzać stomatologa zdecydowanie rzadziej niż w dotychczasowych czasach warto wzbogacić swoją kosmetyczkę również o irygator dentystyczny. Umożliwia on dokładne czyszczenia, a do tego pozbywa się bakterii i to cały czas nie jedyne zalety.

Dlaczego warto stosować irygator dentystyczny?

Irygator dentystyczny wykorzystuje się przede wszystkim do dokładnego czyszczenia jamy ustnej. Jednakże sprawdzi się też doskonale w trakcie masowania dziąseł. Najważniejszym elementem irygatora jest pompka. To właśnie, dzięki niej możliwe jest regulowanie pulsującego strumienia pod najbardziej korzystnym ciśnieniem. W związku z tym przedostaje się do miejsc, które nie są dostępne dla klasycznej szczoteczki oraz pozostałych przyrządów używanych w trakcie dbania o higienę. Irygator dentystyczny dociera więc nawet do niewielkich przestrzeni w jamie ustnej, szczelin dziąsłowych oraz przestrzeni międzyzębowych. Dodatkowa zaleta polega na pozbywaniu się bakterii, dzięki którym istnieje zdecydowanie większe prawdopodobieństwo wystąpienia próchnicy oraz płytki nazębnej. To doskonałe rozwiązanie w trakcie noszenia aparatu korekcyjnego.

Wspomnieliśmy już o tym, że irygator dentystyczny masuje dziąsła, dzięki czemu poprawia się ich kondycja. Masaż wpływa również na krążenie, co sprawia, że są zdrowsze oraz istnieje mniejsza szansa na pojawienie się jakichkolwiek chorób.

Na dzień dzisiejszy można sięgnąć po irygator stacjonarny oraz bezprzewodowy. Model stacjonarny ma nieskomplikowaną budowę, czyli odcinek podstawowy, zbiornik wody, a także rączkę posiadającą wężyk. Z kolei bezprzewodowy posiada niewielki zbiornik wody oraz niskie ciśnienie. Właśnie z tego względu ten model sprawdzi się lepiej w trakcie podróży, a nie regularnego używania. Bez względu na wybór odpowiedniego modelu, warto wzbogacić o niego łazienkę i cieszyć się zdrowym uzębieniem na jeszcze dłużej.