Lampy wiszące jako niezastąpiony element oświetlenia w każdym wnętrzu

Lampy wiszące jako niezastąpiony element oświetlenia w każdym wnętrzu

Lampy wiszące wcale nie dochodzą do lamusa, mimo że na rynku jest mnóstwo oświetlenia innego typu. Kinkiety, plafony, listwy LED i wiele innych w wielu wzorach i kolorach wcale nie przysłaniają piękna i funkcjonalności lamp wiszących.

Żyrandol do sypialni – stwórz wyjątkowo klimatyczne wnętrze

Sypialnia to miejsce wyjątkowe w każdym domu. To tam się odpoczywa i spędza dużo czasu na dziennym i nocnym odpoczynku. Trzeba jednak stworzyć odpowiedni klimat w sypialni, aby zapewnić sobie odpowiednie warunki do relaksu. Jak to zrobić? Na pewno ważne miejsce zajmują wygodne meble oraz dekor, który dopełnia sypialnianą aranżację. Miękkie koce, pledy, kolorowe poduchy i wiele innych dodatków z pewnością uatrakcyjnią każdą, nawet najmniejszą sypialnią.

Wystrój można budować też za pomocą światła. Oświetlenie w sypialni powinno tworzyć nastrój do odpoczynku, dlatego też ciepła barwa żarówek to podstawa. Jednak oprócz barwy światła należy też dobrać odpowiednie lampy. Żyrandol do sypialni to jeden możliwych i atrakcyjnych pomysłów na aranżację wnętrza. Może ona znaleźć się w centralnym miejscu sypialni lub nad łóżkiem. Jeśli w Twojej sypialni masz wytyczona strefę relaksu, to również i tam warto powiesić taką lampę.

Żyrandol do sypialni powinien mieć raczej delikatną formę. Ma on delikatnie dopełniać wystrój sypialni i ocieplać go. Tego typu lampa występuje w wielu ciekawych wzorach i kolorach. Nowoczesne modele charakteryzują się oszczędna formą i często nieszablonowymi rozwiązaniami. Oryginalne wykończenia czy połączenia materiałów, fantazyjne kształty i ciekawa kolorystyka – te wszystkie elementy podkreślają nowoczesność produktu.

Żyrandol do sypialni w wersji tradycyjnej przypomina czasami dawne dworkowe żyrandole. Taka lampa mocno akcentuje się w tle, dlatego reszta aranżacji powinna być raczej stonowana. Kryształkowe żyrandole do sypialni w zestawieniu z surowością kolorystyczną ścian czy podłóg będą ciekawie z nimi korespondować i ocieplać wnętrze. Dlatego klasyczny żyrandol do sypialni znajdzie też swoje miejsce także w innej w aranżacji, np. minimalistycznej. Natomiast dla osiągnięcia wyjątkowo klimatycznego nastroju można kupić żyrandol do sypialni z kloszem lekko rozpraszającym światłem. Ciepła barwa żarówki i szkło delikatnie filtrujące światło, stanowią idealny duet.

Lampy wiszące w jadalni

Nie tylko sypialnia, ale też jadalnia to miejsce, które wymaga wyjątkowej oprawy aranżacyjnej. Najważniejsze miejsce w jadalni zajmuje stół, który powinien być odpowiednio oświetlony – ciepło i delikatnie. Dlatego umieszczenie lampy nad blatem to podstawa do zbudowania nastrojowego klimatu, niezbędnego przy wspólnym spożywaniu posiłków.

Lampy nad stołem mają najczęściej formę zwisów, które mogą być umieszczone na różnych wysokościach bądź w jednej linii. Światło przez nie emitowane otacza ciepłym kręgiem blat i przy okazji tworzy zjawiskowy klimat. Oczywiście w jadalni muszą znajdować się także inne lampy, np. kinkiety czy oczka świetlne umieszczone na ścianach i suficie.

Żyrandole i lampy wiszące znajdują też swoje miejsce w większych łazienkach oraz w korytarzach. Bardzo często montuje się je w pokojach dziecinnych i w kuchniach. Jeśli zostaną odpowiednio dobrane i zestawione z innym typem oświetlenia, tworzą oryginalne i praktyczne zestawienie. Trzeba też pamiętać o doborze dobrej barwy światła, bo dzięki temu efekt jest jeszcze ciekawszy.