Po co stosuje się tonik do twarzy?

Po co stosuje się tonik do twarzy?

Czy tonik do twarzy można stosować zamiennie z płynem micelarnym lub innymi kosmetykami do demakijażu? Okazuje się, że taki błędny pogląd rozprzestrzenił się w ciągu ostatnich lat. Skoro tonik nie jest zamiennikiem płynu micelarnego, to po co się go w ogóle stosuje?

Podstawowe właściwości toniku do twarzy

Do podstawowych zadań toniku do twarzy, należy zapewnienie skórze odpowiedniego pH. Na co dzień nie zastanawiamy się zbyt wiele na ten temat, a jednak lekko kwaśne środowisko skóry jest bardzo ważne. Dlaczego? Środowisko zasadowe jest idealne dla rozwoju bakterii oraz mikroorganizmów, które wpływają na pojawienie się niedoskonałości skórnych. W lekko kwaśnym środowisku nie mają szans na rozwój i przeżycie. Właśnie na tym polega rola toniku do twarzy. On jej nie oczyszcza, a zapewnia równowagę kwasowo-zasadową. Dodatkowo w zależności od toniku, możemy wybrać produkt wzbogacony o różnego rodzaju olejki czy witaminy. Dobrymi opiniami cieszą się toniki Aura Herbals, Nivea oraz Bielenda.

Czym należy się kierować, wybierając tonik do twarzy?

Aby dokonać odpowiedniego wyboru toniku, musimy najpierw zastanowić się nad typem naszej skóry. To właśnie od potrzeb skóry uwarunkowany będzie jego wybór. Cera tłusta wymagać będzie toniku o działaniu matującym, a nawet oczyszczającym. Z kolei dla cery suchej najlepszym wyborem będzie tonik nawilżający i odżywczy. Cera wrażliwa również ma swoje potrzeby. Osoby z tym typem skóry wybierają kosmetyki o charakterze kojącym i wyciszającym. Tonik z wyciągiem z melisy czy zielonego ogórka będzie w tym przypadku idealny. Wszystko jak widzimy, uzależnione jest od typu skóry i dodatkowych składników zawartych w toniku.

Kiedy najlepiej stosować tonik do twarzy?

Tonik do twarzy warto stosować rano i wieczorem. Rano tonik pozwoli odświeżyć nam skórę twarzy po nocy. Usuniemy w ten sposób, zgromadzone przez noc sebum. W ten sposób odświeżona skóra jest przygotowana na cały dzień. Z kolei wieczorem, po zmyciu makijażu również warto zastosować tonik. Nie tylko przywrócimy skórze jej naturalne pH, ale również usuniemy resztki makijażu oraz przygotujemy skórę do lepszego wchłaniania kosmetyków. Codzienne stosowanie toniku do twarzy, zapewni naszej skórze również mikro peeling. Pamiętaj, że codzienna tonizacja skóry, to podstawa, jaką musisz zapewnić swojej cerze w trosce o zdrowy wygląd. W żadnym wypadku nie sądź, iż tonik do twarzy i płyn micelarny możesz stosować naprzemiennie. Są to dwa różne kosmetyki o różnym przeznaczeniu. Wyjdź naprzeciw potrzebom swojej skóry i wybierz tonik odpowiedni do typu cery.