Praca w turystyce – czy warto?

Praca w turystyce – czy warto?

Branża turystyczna należy do najprężniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z każdym rokiem zatrudnienie znajduje w niej coraz więcej osób, którym agencja pracy tymczasowej w zależności od kompetencji jest w stanie zaoferować różnorodne stanowiska. Czy warto na wakacje zatrudnić się w turystyce?

 

Agencja pracy tymczasowej pomoże znaleźć ciekawe zatrudnienie

Przewodnik wycieczek, wychowawca kolonijny, recepcjonista czy pracownik biura podróży to tylko kilka spośród popularnych stanowisk w branży turystycznej. Zawody te różnią się szczegółami, wszystkie wymagają jednak konkretnych kompetencji miękkich. Należą do nich wysoka kultura osobista, otwarta postawa i umiejętności komunikacyjne. Dodatkowym atutem będzie znajomość języka angielskiego przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Jeżeli ktoś chce popracować latem w innym kraju, agencja pracy tymczasowej zechce zapewne sprawdzić biegłość w posługiwania się językiem urzędowym w danym państwie. Branża turystyczna oferuje wiele ciekawych posad. Wiele z nich wymaga bezpośredniego kontaktu z gośćmi i uczestnikami wycieczek, zatem znajomość języków obcych się opłaca. Daje wiele dodatkowych możliwości, pozwala podróżować, poznawać nowych ludzi, a nawet znaleźć stałe zatrudnienie. Sezon turystyczny w wielu zakątkach świata, a nawet Europy, trwa znacznie dłużej niż w Polsce.

 

Zarobki w branży turystycznej

Trudno tu generalizować, ponieważ zarobki poszczególnych pracowników bywają naprawdę zróżnicowane. Wiele zależy od umiejętności i doświadczenia. Agencja pracy tymczasowej pomaga w znalezieniu zatrudnienia na adekwatnym stanowisku. Zainteresowani rozwojem zawodowym w branży powinny skontaktować się z przedstawicielem takiej firmy i zapytać, jak udoskonalić życiorys. Na lepszą pensję mogą liczyć osoby gotowe wziąć na siebie większą odpowiedzialność, opiekunowie na koloniach oraz przewodnicy zorganizowanych wycieczek. Zarobki w branży czasami zależą od osiąganych wyników, na przykład liczby sprzedanych wycieczek. Praca w turystyce może się opłacać i dawać niezłe perspektywy, nie bez znaczenia pozostaje tu jednak indywidualne zaangażowanie pracownika.