Urodziny w domu czy restauracji?

Urodziny w domu czy restauracji?

Urodziny obchodzimy każdego roku. W wieku dziecięcym i nastoletnim cieszymy się imprezą, prezentami oraz perspektywą spędzenia czasu z przyjaciółmi. Jednak wraz z upływem czasu imprezy zaczynają kojarzyć się z koniecznością organizacji przyjęcia, wielogodzinnym gotowaniem i sprzątaniem, a wcale nie musi tak być.

Urodziny w domu – korzyści

Impreza urodzinowa zorganizowana w domu może być przyjemna pod warunkiem, że część obowiązków spadnie na inną osobę. Catering urodzinowy to opcja dla osób, które cenią dobre jedzenie i zamiast spędzać długie godziny w kuchni, pragną zrelaksować się w gronie najbliższych i przyjaciół. Catering urodzinowy zawiera zarówno gorące dania serwowane na specjalnych podgrzewanych paterach, jak i zimne, bardzo estetyczne przekąski. Największą popularnością cieszą się babeczki, niewielkie tarty, szaszłyki i kanapeczki. Catering urodzinowy to nie tylko jedzenie, ale także serwis, czyli osoby zatrudnione w firmie zajmującej się dostarczaniem jedzenia pomogą przygotować stoły, udekorować cały pokój, a następnie zajmą się serwowaniem dań i bieżącym sprzątaniem. Organizatorzy imprezy nie muszą skupiać się na myciu naczyń, serwowaniu dań i innych obowiązkach, ale mogą całkowicie oddać się zabawie i spędzaniu czasu w towarzystwie najbliższych. Impreza w domu jest łatwiejsza, kiedy większa część gości to dzieci, które mogą oddać się zabawie, a maluchy mają specjalne miejsce przeznaczone do odpoczynku. Catering urodzinowy jest dostępny w przystępniejszej cenie niż wyjście do restauracji wraz z całą rodziną.

Urodziny w restauracji – zalety

Wybierając się na urodziny do restauracji, nie trzeba zajmować się organizacją przyjęcia. Wystarczy jedynie wykonać telefon do gości oraz potwierdzić termin i godzinę świętowania. Doświadczeni kucharze serwują pyszne dania dopasowane do gustu gości. Każdy zamawia to, na co ochotę, a ogromny wybór nie ułatwia tego zadania. Restauracje mają ładnie zastawione stoły, a miła obsługa sprawia, że osoba obchodząca urodziny nie musi niczym się martwić. Przecież w ten dzień powinno jej być miło i przyjemnie. Indywidualny wybór dań wiąże się jednak ze sporym wydatkiem i trzeba mieć tego świadomość. Jeśli na urodziny zaproszone zostają dzieci, warto wybrać miejsce z placem zabaw albo salą zabaw przeznaczoną dla maluchów. Dzięki takim atrakcjom rodzice mogą na spokojnie zjeść i porozmawiać, a najmłodsi goście doskonale się bawią.