Wągry na nosie – jak się ich pozbyć?

Wągry na nosie – jak się ich pozbyć?

Problemy z cerą takie jak pryszcze czy wągry na nosie to problem, który dotyczy nie tylko nastolatków. Aby móc, skutecznie uporać się z niedoskonałościami skóry, należy przede wszystkim dowiedzieć się, dlaczego w ogóle one powstają. Wtedy będziemy mogli walczyć nie tylko z objawami, ale również z przyczyną.

Jak powstają wągry na nosie?

Zaskórniki, które powstają na skutek naturalnie wydzielanego przez skórę sebum oraz złuszczonego naskórka to tak zwane wągry na nosie. Mogą pojawić się jeszcze na czole oraz brodzie. Zaskórniki ‘przytykają’ pory i w ten sposób dochodzi do stanu zapalnego o podłożu bakteryjnym. Cały ten proces prowadzi dodatkowo do pojawienia się pryszczy. Właśnie w ten sposób dochodzi do powstania pryszczy i wągrów. Niektórzy mają większe problemy z cerą, inni mniejsze. Ilość łoju, jaką produkuje nasza skóra, jest uwarunkowana genetycznie. Jak w takim razie skutecznie wpłynąć na eliminację niedoskonałości na naszej twarzy? Czy jesteśmy skazani na wągry na nosie?

Skuteczne sposoby na wągry na nosie

Skoro wiemy już, że wągry na nosie powstają przez zatykanie się porów. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na ich oczyszczanie. Ważny będzie zatem zakup odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry. Polecane są różnego rodzaju peelingi, które można stosować nawet raz w tygodniu. Jeśli jesteśmy przy kosmetykach, to należy zwrócić uwagę na kosmetyki, które mają w swoim składzie parabeny lub inne składniki zapychające pory. Jeśli masz problem z wągrami, powinieneś również stronić od tłustych kremów. Wągry jak już wcześniej wspomniano, powstają poprzez nadprodukcję łoju czyli sebum. Produkowane jest ono w celu nawilżenia skóry. Jeśli będziemy dbali o odpowiednie nawilżenie skóry, sebum z całą pewnością będzie produkowane w mniejszych ilościach, a przez to wągrów będzie mniej.

Wągry na nosie a problemy hormonalne

Problemy z niedoskonałościami skóry dotykają przede wszystkim osoby w okresie dojrzewania oraz kobiety w okresie ciąży czy menopauzy. Pryszcze i wągry u tych osób pojawiają się na skutek zaburzeń hormonalnych. Burza hormonów wpływa na nadmierne uaktywnienie się gruczołów łojowych. W takich wypadkach warto udać się do lekarza dermatologa, który pomoże nam wybrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy. Jeśli w tym okresie nie zadbasz odpowiednio o oczyszczenie i nawilżenie skóry, w przyszłości możesz mieć problem z pojawieniem się blizn, które ciężko będzie usunąć. Wyjście naprzeciw potrzebom swojej skóry jest najlepszym rozwiązaniem z możliwych.